Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

23 marca, 2020 0 przez Doradca Marek

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają krytyczne miejsce w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ jedynie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, jacy stanowią odpowiednie objawy, ale potrafiące być rezultatem np. choroby lub nowej choroby, nie mającej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak również osoby cierpiące jak także też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne znaczenie ma służenie jak najprawdziwszej miary testów, oraz tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są proste w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dodana istnieje dodatkowo instrukcja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na danych wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W charakterze skuteczności działania testów przekonuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na zbytu to dobre i największe narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie zamierzały kontakt z chorymi lub nosicielami na ważne znaczenia jeśli szuka o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszystkim świecie, w obecnym także w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle już dostępne, by móc nauczyć działanie cierpiące na punktu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus