Promocja pieluchy Resko

Promocja pieluchy Resko

7 marca, 2019 0 przez Doradca Marek

Ciało mężczyzny z ciągiem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w postępowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to raptem niewiele z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej cierpią seniorzy?

Promocja pieluchy Drawsko Pomorskie

Choroby wieku starczego to skutek naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, jednak ich działanie może przyspieszyć m.in. tryb życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często wymagają zrozumienia, cierpliwości i pomocy, a też kontroli i porad w najnaturalniejszych czynnościach. Mogą posiadać kłopot np. z częstą toaletą – wtedy proste będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może obchodzić zarówno mężczyzn. To jedna z najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Może istnieć dowodem chorób układu nerwowego, najczęściej lecz jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Drawsko Pomorskie

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dużych, ale także wdrożyć odpowiedni system leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to dodatkowa z chorób występujących szczególnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia kolei w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz najwyższe jest u osób po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej ogranicza się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia świadomości i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw myśli oraz doświadczeń, problemy z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy zostanie indywidualny i zapomni ważnych sprawy – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na środek, odkręci gaz, wyjdzie sam na osiedle dodatkowo nie będzie potrafił wrócić – pewno się to skończyć tragicznie. Zaburzenia świadomości to szkodliwa i zła dolegliwość, często – mimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Może wtedy istnieć a i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego produkcję. Zaburzenia też mogą towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest zwykle u osób po 65. roku życia – jest na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwykle w wczesnym stadium. Wada jest wynikiem procesów wpadających w naczyniach tętniczych w siłę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie mogą spowodować lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni tryb trwania i zła dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich ilości alkoholu, ale także uwarunkowania genetyczne. Dużo jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić sposób życia a dietę, a też minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i dawać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania prowadzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może prowadzić bez widocznych objawów. Istnieją jednak czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga bądź otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Drawsko Pomorskie