Polskie kurorty: Busko

Polskie kurorty: Busko

5 maja, 2020 0 przez Doradca Marek

To wspaniałe uzdrowisko, na obszarze którego każdy turysta znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Busko-Zdrój to nie tylko popularny kurort.

Polskie kurorty: Busko

To także bardzo chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość turystyczna. Busko-Zdrój to świetne zagospodarowanie, a przede wszystkim wspaniała baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się poszczycić sporą ilością pensjonatów, w których turyści mogą znaleźć tanie noclegi. W uzdrowisku tym czekają również wspaniałe sanatoria, które są wyjątkowo chętnie odwiedzane przez pacjentów z całej Polski.

Busko-Zdrój to popularne uzdrowisko, na obszarze którego zwalczane są przede wszystkim schorzenia o charakterze reumatycznym oraz choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie niezwykle istotnym ośrodkiem turystycznym na terenie województwa świętokrzyskiego. Miłośnicy zabytków mogą tu zobaczyć m. in. wspaniały Park Zdrojowy i sporo wartościowych willi. Zachwyca także zabytkowy kościół ponorbertański oraz wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To zabytki, którym na pewno warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany