Piasek Kwarcowy Borne Sulinowo

Piasek Kwarcowy Borne Sulinowo

10 kwietnia, 2019 0 przez Doradca Marek

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym podobne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest oryginalnym surowcem, który szuka duże zastosowanie, nie wyłącznie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce znajdują się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest wówczas nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Gryfino

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego wielka wytrzymałość – toż nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tak kwarcowy cechuje się największą siłą na działanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego kształtuje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz jednocześnie zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Odnosi się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Jednocześnie jest wówczas wytwór na końcu popularni i wygodny, że gra się go jeszcze do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Gryfino

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie otrzymałeś nie wyłącznie na terenie budownictwa, lecz jednocześnie dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek stosowany jest do tworzenia takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, lub chociażby w tworzeniu biżuterii oraz nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego opłacają się połączyć w dobre kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w rodzaje najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Gryfino

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy cechuje się wyjątkową mocą i dlatego świetnie kształtuje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, działamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, lecz jednocześnie antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą zajmuje się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Gryfino

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za sprawą tych tylko zalet można je traktować zarówno we mieszkaniach, kiedy także do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w dziedziny nie jedynie ze naszego szerokiego zastosowania, lecz jednocześnie nieograniczonych możliwości dekoracyjnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy otrzymać wiele innych opcji kolorystycznych, zmieniając tym jedynym posadzkę do własnych spraw i przekonań o tymże jak powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie pozostawiajmy, że jedną z ważniejszych przestrzeni jest również ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia budów i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Gryfino