Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

26 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Marek

Jak zainwestować w ropę naftową? Jak szybko zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy może sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z której przetwarzane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale trudniej już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a wartościach oferowanych za baryłkę, i jakich objętość, nawet w najniższej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa oczywiście o inwestorach indywidualnych, którzy raczej nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jakiegokolwiek portu przez duży tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i biorąc do ostatniego sensie stosunkowo niewielkich pieniędzy. Jak dlatego jest zatem możliwe?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy chodzi o podział zasobów przykładowego tankowca na części ułatwiające ich nabądź, np. po kilka beczek na łebka? Oczywiście nie! Kto i gdzie by te beczki składował?! Drugą przeszkodą, może nawet niezwykle dużą, jak informujemy o inwestowaniu, byłaby istotna nieopłacalność tego typu handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Chociażby w stopniach wysokiej koniunktury, czyli opłatach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach znacznie szerokich, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na prostym podwórku (o ile nie mieszkamy w budynku, ponieważ w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek suchy i złudny, zaś w współczesnym innym przypadku zarobilibyśmy 32 dolary a chociaż wtedy, jeśli ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i jeśli ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Wygodne i fizyczne życie na ropie naftowej
Łatwym zabiegiem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie wykorzystujemy w obecnej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i jakich liczba jest wybierana na zasadzie bieżących cen poszczególnych rodzajów ropy naftowej.

Mają one własną zaletę, zaś jest nią zdolność, gdyż sprzedać je wolno na jakiejś giełdzie i ciągle, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak osoby funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są łatwo tym jedynym, i do tego powodują więcej cen i wyższe wymagania finansowe, oraz nie są więc propozycją dla wszystkich.

Życie na spadkach cen ropy naftowej
Obecna rzecz na rynkach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z większa trudna, a przynajmniej dla ludziach tych, którzy inwestują pieniądze z szansą na rozwoje. Jak więc korzystać w Polsce, będąc i niemalże uwięzionym w bloku?

Kontrakty CFD
Nie wykryjemy ich na naszej GPW, lecz toż żadna przeszkoda, ponieważ jest wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na wszelkim etapie wtajemniczenia a przy małych zasobach finansowych. W współczesnym faktu polecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy zarówno z obecnych podstaw korzystają.

Przykładowa podstawa do handlu ropą naftową a nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z muzyką o duże pieniądze można rozpocząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, zaś jest więc najprostsza, najmocniejsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Również można na niej sięgać z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (nazywa to, że będąc na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 dolarów a przy punkcie na spadek o jeden procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na stronie Oil Profit