Haluksy Dobra

Haluksy Dobra

28 lutego, 2019 0 przez Doradca Marek

Haluksy – domowe sposoby leczenia Działają nie tylko kobiet, lecz także mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Odnosi się spośród tym ciągły ból, i nawet kłopoty z przebieraniem się i poszukiwaniem. Jest wiele domowych sposobów na radzenie sobie spośród tym dyskomfortem. Albo są one a dobre? Jakie nowe metody można spotkać?

Haluksy Polanów

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w miejscowościach palucha, która z czasem może wywoływać rozrastanie się stopy, które zawiera za sobą kolejne trudności. Najczęstszą uwagą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z którymi że nie da się walczyć. Do innych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w układzie trójkąta), bądź też płeć (to schorzenie częściej występuje u ludzi płci pięknej). Czasami składa się również typ stopy – egipska, która istnieje daleko narażona na deformacje.
Które są metody leczenia?

Główną drogą jest operacja, jednak sporo kobiet również radzi sobie „domowymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z prostym obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale leczą w kampanii z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające też jak ortezy. Utrzymują one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien natomiast mieć, aby były dostosowywane sam do stopy, tylko wtedy wykazują odpowiednie działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu przekonuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, istnieje więc niezawodny droga na wszystkie pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywie są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie ma więc konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. szukanie na piętach również na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby mają własne wady, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy ułatwią w wybraniu metod leczenia sam do wszelkiego. Dobrze również mieć o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego punktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Polanów